Як почати займатися спортом з нуля

Витривалі люди з атлетичними постатями колись були новачками і переживали про те, як оточуючі подивляться на їхні незграбні рухи. Тобто зміна способу життя та мислення завжди починається з перших кроків – через це проходив кожен спортсмен. Якщо людина ніколи не займалася спортом, їй варто запастися терпінням і не вдарятися у тренування відразу з усією пристрастю. У статті ми розповімо, як правильно розпочати займатися спортом чоловікам та жінкам різного віку.

Чому потрібно тренуватися?
Малорухливий спосіб життя псує здоров'я молодих людей з великим запасом сил від природи. Юнаки та дівчата повніють, стають сутулими, звикають косо дивитись на ровесників із підтягнутими фігурами та відпускати саркастичні коментарі. Все це робить їх непривабливими для цікавих людей протилежної статі, погіршує характер, знижує шанси на життя і створення щасливої пари.

Зрілі жінки та чоловіки без фізичного навантаження не просто виглядають пухкими, мають сірий колір обличчя та відчувають складнощі з просуванням у кар'єрі через загальну млявість та несимпатичність на тлі підтягнутих конкурентів. У 40 років і в старшому віці «вічна гіподинамія» призводить до тяжких хронічних хвороб, які можуть раптово обірвати життя або залишити людину інвалідом. Страшні наслідки можна запобігти, якщо грамотно почати займатися спортом з нуля.

Для отримання міцного серця та судин, сильних м'язів корпусу та приємної оку постави не обов'язково пропадати у тренажерному залі та давитися відвареною курячою грудкою. Головне - обдурити свою лінь і почати приділяти тілу хоча б трохи часу щодня. Навіть узимку, у новорічні канікули та на курорті.

З чого почати: найпростіші рекомендації
Неспортивним людям варто замінити онлайн-тренування та походи у фітнес-клуб діями, які вони зазвичай лінуються виконувати та прагнуть автоматизувати. Якщо відстежити всі подібні дрібниці, вдасться спалити до 800 калорій на добу та зробити перші півкроки до спорту.

Поради виглядають так:

Підніматися на поверх сходами.
Ходити на роботу та повертатися з офісу пішки, не сідаючи за кермо, не викликаючи таксі та не чекаючи автобуса.
Нести додому продукти, куплені на тиждень, самостійно, а не складати їх у багажник автомобіля. Порада підходить чоловікові чи хлопцеві, який соромиться ходити до тренажерного залу через повноту, задишку та невміння «брати вагу».
Завести собаку — вона радісно добиватиметься прогулянок кілька разів на день.

Коли щоденні заняття почнуть легко даватися, можна додати прості силові вправи. Якими вони будуть – справа смаку та віку. Наприклад, у 18 років це можуть бути велопрогулянки та скейтборд, а у 35 років – плавання, елементи йоги та розтяжка в домашніх умовах. Якщо вдасться виділяти тренуванням для новачків 5-10 хвилин на день, через місяць реально схуднути на 3-4 кг. Після перших успіхів з'явиться стимул не кидати нового заняття.